(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Český cirkus Humberto bude dva týždne hosťovať v Košiciach.
@ Aktuálne -> Región     Jun 27 2007 - 12:34 GMT
(TASR) - Drezúra svorky levov je najväčšou atrakciou českého cirkusu Humberto, ktorý bude od soboty 30. júna do polovice júla hosťovať v Košiciach. Ako uviedol dnes pre TASR riaditeľ cirkusu Bohumír Navrátil, vlastnia 15 levov a ich drezúra je najväčšou svojho druhu v Európe. "Máme aj drezúru koní, medveďov a tiav. Vystúpia tiež artisti, takže program je veľmi bohatý. Humberto má na Slovensku veľmi dobré meno a ohlas a v Košiciach očakávame veľkú návštevnosť," dodal riaditeľ.

Humberto hosťuje na Slovensku už tretí rok a okrem Košíc sa predstaví aj v Moldave nad Bodvou, Rožňave a ďalších mestách. Pod jeho šapito sa zmestí 1200 divákov. Cirkus sa prepravuje na 15 vozidlách a v kamiónoch vozí so sebou aj krmivo pre zvieratá. Je sebestačný, nedostáva štátne dotácie a žije len z toho, čo zarobí na predstaveniach.
História cirkusu Humberto sa začala v roku 1857, keď vznikol cirkus Navarro, ktorý vystupoval do roku 1950. Po znárodnení pôsobil do roku 1991 pod Československými cirkusmi a varieté Praha. Po privatizácii sa dostal do rúk bratov Navrátilovcov a ako cirkus Humberto precestoval Európu a časť ázijských krajín.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/