(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tokajský expres bude premávať bezplatne!
@ Aktuálne -> Región     Jun 25 2007 - 14:50 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach aj tohto roku pripravilo darček pre priaznivcov folklóu, ľudovéo tanca a spevu v podobe mimoriadneho vlaku „Tokajský expres“ vypraveného z Koší do Borše na Tokajský festival 2007. Mimoriadny vlak odchádza v nedeľu 1. júla o 12.30 hod. zo železničnej stanice v Košiciach so zastávkami v Kuzmiciach, Michaľanoch, Čerhove a v Slovenskom Novom Meste. Späť do Košíc náštevníkov Tokajskéo festivalu odvezie mimoriadny vlak z Borše o 18.45 hod. Tokajský expres premáva v oboch smeroch bezplatne.

V Borši, tak ako aj po iné dni Tokajskéo festivalu, čaká na náštevníkov bohatý kultúny program ako aj sprievodn・podujatia a to všetko v krásnom prostredí renesančného hradného kaštieľa. Hneď po príchode vlaku do stanice v Borši sa bude konať uvítanie spojené s krátkym kultúrnym vystúpením. Po ňom nasleduje sprievod častnov do kaštieľa. O 14.20 sa uskutoční slávnostné otvorenie Tokajskajského festivalu, po ktorom vystúpia zahraničné a domáce folklórne súbory a spevácke skupiny. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na prezentáciu ľudových remesiel, tvorivú dielňu, tradičné tokajské gurménske špeciality a vynikajúce vína.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/