(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Talianska spoločnosť Magneti - Marelli Elekttronici postaví v Kechneci závod.
@ Aktuálne -> Región     Jun 21 2007 - 08:57 GMT
(TASR) - Závod na výrobu komponentov pre automobilový priemysel postaví v Kechneci v okrese Košice - okolie talianska spoločnosť Magneti - Marelli Elekttronici. Potvrdil to včera pre TASR starosta Jozef Konkoly s tým, že projekt pripravovala developerská spoločnosť Kechnec Industrial Park Projekt a predpokladaný počet novovytvorených pracovných miest bude 500 až 600.

"Ukončenie stavebného konania očakávame k 1. augustu tohto roka," povedal starosta. Predpokladá, že nový investor by mohol spustiť výrobu po pol roku od začiatku výstavby výrobnej haly.
V Kechneci sa už etablovalo spomedzi doterajších 15 investorov niekoľko zahraničných firiem, ktorých výrobný program súvisí s automobilovým priemyslom. Je to hlavne strategický americko - nemecký investor Getrag Ford Transmissions, ktorý investuje do závodu na výrobu prevodoviek pre motocykle približne 300 miliónov EUR, v prepočte 10 miliárd SKK. V súčasnosti už pripravuje začiatok výroby k 1. septembru, uviedol starosta. Už 7 rokov pôsobí v Kechneci americká spoločnosť Molex na výrobu elektronických senzorov pre automobily.
Konkoly sa však podľa vlastných slov nevzdáva dlhodobého zámeru získať pre Priemyselný park v Kechneci niektorého z veľkých svetových výrobcov automobilov po tom, čo sa nepodarilo napriek intenzívnym rokovaniam získať na východ Slovenska francúzsku automobilku PSA Peugeot Citroën a nemeckého výrobcu nákladných automobilov MAN.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/