(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Čerpanie zo štrukturálnych fondov EÚ dosiahlo koncom mája 40 percent.
@ Aktuálne -> Región     Jun 15 2007 - 09:04 GMT
(TASR) - Čerpanie finančných prostriedkov na úrovni základnej infraštruktúry zo štrukturálnych fondov Európskej únie (EÚ) dosiahlo koncom mája takmer 40 percent, čo je podľa slov generálnej riaditeľky Sekcie stratégie rozvoja regiónov Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja (MVRR) SR Kataríny Kukučkovej Tomkovej prijateľné. Konštatovala to na včerajšom stretnutí predstaviteľov MVRR so zástupcami samospráv v Košiciach.

"Už takmer 100 percent prostriedkov je zazmluvnených, čo vytvára predpoklad, že do konca programového obdobia, teda do roku 2008 sa všetky prostriedky vyčerpajú," dodala Kukučková Tomková.
V Košickom kraji v rámci priority III - lokálna infraštruktúra bolo zo 414 podaných projektov schválených 156. Z environmentálnych projektov uspelo 26. "Košický kraj je spolu s Prešovským na popredných miestach v počte predložených, ale najmä schválených projektov," uviedla Kukučková Tomková.
Cieľom dnešnej konferencie bola výmena skúseností s čerpaním prostriedkov. Ako pozitívny príklad bol prezentovaný dopravný projekt košickej križovatky Prešovská - Sečovská.
Národný strategický referenčný rámec, ako aj operačné programy sú v procese rokovaní a pripomienkovania Európskou komisiou (EK), ktorá by mala už čoskoro rozhodnúť o výške a spôsobe čerpania financií zo štrukturálnych fondov pre obdobie 2007-2013. Kukučková Tomková uviedla, že v rámci regionálneho operačného programu je zakomponovaných aj vládou avizovaných 36 percent z celkového objemu 1,4 miliardy eur pre Košický kraj.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/