(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Poslanci KSK schválili nákup štyroch CT-prístrojov pre nemocnice.
@ Aktuálne -> Politika     Jun 11 2007 - 12:38 GMT
(TASR) – Poslanci zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) na dnešnom rokovaní schválili nákup štyroch CT prístrojov pre nemocnice v Rožňave, Spišskej Novej Vsi, Trebišove a v Michalovciach za 80 miliónov korún.

„Dohodli sme sa na forme klasického prevádzkového úveru. Momentálne už prebieha súťaž. Chceme vysokokvalitné šestnásťvrstové stroje, a to rovnaké do všetkých nemocníc, aby obyvatelia spádových miest a obcí nemuseli dochádzať za odborným vyšetrením do Košíc,“ uviedol po schválení návrhu predseda KSK Zdenko Trebuľa s tým, že verejná obchodná súťaž by mala trvať do polovice júla. „Dúfam, že CT-čka budú v nemocniciach čím skôr a že ich nič neohrozí," dodal.
Nemocnice od roku 2004 vzniesli už niekoľko požiadaviek na nákup CT prístrojov. Verejné obchodné súťaže zrušili pre prekročenie predpokladanej hodnoty prístrojov či pre nerovnaké technické vybavenie prístrojov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/