(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košickí Veslári prelomili rekord v európskych country rádiách.
@ Aktuálne -> Región     Jun 06 2007 - 09:15 GMT
(TASR) - Košická country kapela Veslári prelomila svetový rekord v hranosti v európskych country rádiách. Veslári v zahraničí známi pod anglickým názvom Peter and The Rowers sa už päť týždňov držia s piesňou Im Leavin na prvom mieste v rebríčku European Country Music Association TOP 100(ECMA). Skupina tak dosiahla najväčší úspech v histórii country hudby na československej scéne.

Spomedzi 2514 svetových interpretov country hudby sa košická kapela koncom mája dostala aj na druhé miesto hranosti vo svetovom rebríčku Worldwide Country Chart.
Za historicky najväčší úspech kapela vďačí firme RhonBob Promotions z Tennessee v USA, ktorá pre skupinu od leta minulého roka zabezpečuje hranosť v country rádiách po celom svete. "Pozvali nás na tri najväčšie country festivaly v Európe: parížsky festival, South Will Rise Again Festival vo Veľkej Británii a na Visagino Country Festival v Litve, čo je jeden z najväčších festivalov country hudby v Európe. Toto je asi najväčší úspech ešte aj v bývalom Československu na country scéne, čo sa podarilo našej skupine. Niektorí vedia, niektorí sú veľmi prekvapení, že na Slovensku a v Európe je takáto country kapela," povedal pre TASR spevák Peter Dula.
Skupina Veslári vznikla v roku 1971 a do roku 1973 pôsobila pod názvom Rowers, pretože väčšina zakladajúcich členov v rokoch 1968 - 1970 skautovala. Prvý úspech zaznamenala na celoštátnom festivale mladých STRÁŽNICA 1973.
V lete 2005 kapela zvíťazila na najprestížnejšom country festivale v Čechách - Stodole Michala Tučného a vzápätí aj na najväčšom C&F festivale na Slovensku Country Lodenica v Piešťanoch.
Za najnovší album Ja pôjdem sám Veslári získali cenu slovenskej hudobnej akadémie AUREL 2006 za najlepší album v kategórii country. Pesnička BLIND HORSES z tohto CD sa chytila vo svete a stala sa treťou najhranejšou pesničkou na jednom z hlavných svetových rebríčkov hranosti country rádií Worldwide Most Played Artist Chart a o niečo neskôr sa táto pesnička vyšplhala na prvé miesto na najvýznamnejšom európskom rebríčku country hudby ECMA TOP 100.
Veslári podpísali zmluvu s prestížnou bookingovou agentúrou Mission Country z Francúzska, ktorá zastrešuje mnohých slávnych country interpretov z celého sveta a zabezpečuje koncerty po Európe. Kapela sa v blízkej budúcnosti chystá na európske turné po Francúzsku, Nemecku, Anglicku, Holandsku, Škandinávii a Poľsku.
Na prelome júla a augusta by malo vyjsť najnovšie CD skupiny v zahraničí pod známym názvom Peter and The Rowers a naspievané v angličtine.
Najbližšie bude kapela Veslári účinkovať na medzinárodnom hudobnom festivale Juni Fest v Bratislave, v piatok 8. júna.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/