(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Od stredy pribudne na košickej oblohe 20 balónov.
@ Aktuálne -> Región     Jun 04 2007 - 14:09 GMT
(TASR) - Medzinárodná balónová fiesta U.S.Steel Balloon Cup Košice 2007 odštartuje v stredu jediným podvečerným letom z Námestia osloboditeľov v Košiciach. Na Slovensku ojedinelé podujatie, na ktorom sa stretne približne 20 balónov, vyvrcholí v sobotu.

Počas fiesty je naplánovaných šesť letov a v rámci sprievodného programu aj nočné nafukovanie balónov s ohľostrojom. "Každý rok sa snažíme zatraktívniť košickú oblohu, aj keď balóny samé o sebe sú už dosť atraktívne, nejakým balónom atraktívneho tvaru. V tomto roku naše pozvanie prijal zelený balón v tvare srdca Štajerska. Myšlienkou tohto balóna je propagovať Rakúsko aj za jeho hranicami. Možno je to typ aj pre našich činiteľov na miestnej alebo štátnej úrovni," povedala organizátorka balónovej fiesty, Ingrid Blichová zo spoločnosti ADS ballooning Košice.
Popri zelenom srdci sa na košickej oblohe objaví už tradične kohút, páv a pohár piva. Organizátori očakávajú účasť 20 balónov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska, Slovinska, Holandska a Rakúska.
Metropola východu si už niekoľko rokov drží prvenstvo v balónovom lietaní a v počte balónov. Podľa slov Blichovej je na Slovensku iba 15 balónov, z nich desať sa nachádza práve v Košiciach. "Mnohí ho využívajú ako svoje hobby, realizujú si detské sny, prípadne balón používajú ako marketingový nástroj. Je to koníček pre ¤bláznov¤," dodala Blichová.
"Balónové lietanie na Slovensku ešte nie je v takom rozmachu ako je napríklad v Čechách, nehovoriac o Holandsku, Nemecku či Veľkej Británii. Veľmi sa tešíme, že Košice sú baštou balónového lietania a podobné podujatia, ako je balónová fiesta v Košiciach na Slovensku nie sú. Ak sú, tak v oveľa menšom rozsahu. Sme radi, že máme toto prvenstvo a že sme vybudovali tradíciu, ktorá má dobré meno a budeme v nej aj pokračovať," uviedla Blichová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/