(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej:Tomáš Marcinko chce zlepšiť streľbu a získať kontrakt v NHL.
@ Aktuálne -> Šport     May 29 2007 - 06:11 GMT
(TASR) - O niečo neskôr a nie v plnom rozsahu sa zapojil do letnej prípravy extraligových hokejistov HC Košice Tomáš Marcinko. Odchovanec košického hokeja, ktorého vlani zo 115. miesta v 4. kole draftoval popredný klub NHL New York Islanders a má za sebou premiérovú sezónu v OHL za tím Barrie Colts, si totiž plní doma aj školské povinnosti. Patrili medzi ne aj písomné maturity, ústne v záverečnom ročníku obchodnej akadémie ho čakajú zrejme až na sklonku roku.

"Neľutujem to, že som odišiel do zámoria, dostávam tam dostatok príležitostí, doma by som toľko nemal. Hrávam v Ontárijskej lige, kde sa hrá rýchlo, tvrdo aj technicky a zdá sa mi, že v útoku priamočiarejšie. Zvykal som si na nové prostredie, dosť som sa už naučil, ale samozrejme ešte je treba toho viac. Mám dosť šancí v zápase, ale musím zvýšiť efektívnosť svojej streľby. To je myslím si pre mňa hlavná úloha v novej sezóne, ktorá bude veľmi dôležitá. Chcem totiž zostať v zámorí a podpísať zmluvu s Islanders v NHL," prezradil Tomáš Marcinko, ktorý pred mesiacom oslávil 19. narodeniny. Ponuku hrať na Slovensku v novom extraligovom ročníku za reprezentačnú dvadsiatku odmietol.
Jeho otec Miroslav, bývalý reprezentant a dlhoročná opora zadných radov košického extraligistu je momentálne v klube trénerom, mladší 14-ročný brat Lukáš hráva hokej za ôsmakov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/