(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zručnosť vodičov KSK preverí Cestárske ródeo na Šírave.
@ Aktuálne -> Doprava     May 24 2007 - 02:39 GMT
(TASR) - Jazda na terénnom automobile TATRA 815 S3 s namontovanou radlicou bude jednou z disciplín Cestárskeho ródea, ktoré už tretíkrát preverí zručnosti vodičov vykonávajúcich zimnú údržbu ciest Košického samosprávneho kraja (KSK).

Na Cestárskom ródeu v areáli michalovského strediska Správy a údržby ciest na Zemplínskej Šírave budú súťažiť vodiči zo všetkých pracovísk Správy ciest (SC) KSK z Michaloviec, Trebišova, Spišskej Novej Vsi, Rožňavy a Moldavy nad Bodvou.
"Dvaja najlepší vodiči budú náš kraj reprezentovať v októbri na XII. ročníku Dní slovenských cestárov v Piešťanoch," povedala hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobríková.
Súťažiaci absolvujú dve jazdy zručnosti na vytýčenej trati. Ukážu svoje schopnosti pri prejazde a cúvaní ohraničeným zúženým priestorom, cúvaní a slalome medzi kužeľmi, pri obchádzaní prekážok – sudov, presnosť zastavenia na vymedzenom priestore. Pri vyhodnotení sa akceptuje lepší čas súťažiaceho. Za dotyk s každou tyčou bránky, s kužeľom i prekážkou a za nepresnosť pri zastavení sa pripočítavajú trestné sekundy.
Prvým bodom programu Cestárskeho ródea bude voľný tréning účastníkov so začiatkom o 10:30 hod.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/