(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Holandská kráľovná Beatrix ukončila trojdňovú návštevu Slovenska.
@ Aktuálne -> Región     May 23 2007 - 15:13 GMT
(TASR) - Kráľovná Beatrix dnes popoludní oficiálne ukončila historicky prvú návštevu holandského panovníka v ére samostatného Slovenska. Na košickom letisku sa s ňou rozlúčila veľvyslankyňa SR v Holandsku Oksana Tomová, štátna tajomníčka Oľga Algaierová, predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa a primátor mesta Košice František Knapík.

Kráľovná Beatrix začala program trojdňovej návštevy pondelkovým stretnutím s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom. Najvyšší predstavitelia oboch krajín okrem iného hovorili aj o problematike Európskej ústavnej zmluvy a o dostupnosti zdravotníctva pre všetky vrstvy obyvateľov oboch krajín.
Na večeri, ktorú na jej počesť podával prezidentský pár, predniesla kráľovná posolstvo Slovensku, v ktorom porovnala dnešok so situáciou v roku 1996, keď na návšteve exprezident Michal Kováč vyslovil želanie Slovenska začleniť sa do európskych a severoatlantických štruktúr. Kráľovná skonštatovala, že členstvo v Európskej únii (EÚ) vedie k silnejšiemu prepojeniu krajín Európy.
Hlavnou témou utorkového stretnutia holandskej kráľovnej s predstaviteľmi slovenskej ekonomickej sféry, medzi nimi s ministrom financií SR Jánom Počiatkom, guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) Ivanom Šramkom či bývalou viceguvernérkou NBS Elenou Kohútikovou, bolo plánované prijatie eura v SR a otváranie trhov pre nové krajiny EÚ.
Posledný deň návštevy strávila kráľovná Beatrix v druhom najvýznamnejšom meste Slovenska, v Košiciach. Po stretnutí s primátorom mesta Františkom Knapíkom a odhalení pamätnej tabule pri Dóme sv. Alžbety navštívila Zelenú školu v Družstevnej pri Hornáde a košické Konzervatórium.
Kráľovná Beatrix sa so Slovenskom rozlúčila popoludní na košickom letisku, odkiaľ odletela späť do vlasti.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/