(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Macejková a Orosz prevzali pamätné medaily SNP.
@ Aktuálne -> Región     May 18 2007 - 03:19 GMT
(TASR) - Predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetta Macejková a sudca Ústavného súdu SR Ladislav Orosz včera prevzali pamätné medaily SNP, ktoré im udelil Ústredný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) pri príležitosti 62. výročia oslobodenia a ukončenia druhej svetovej vojny.

Na stretnutí s delegáciou Oblastného výboru SZPB v Košiciach vedenou jej predsedom Vojtechom Záhorským si pripomenuli hrdinstvo a obete bojovníkov proti fašizmu. Hovorili tiež o dlhoročnej dobrej spolupráci medzi Ústavným súdom SR a SZPB, ako aj o plánoch jej ďalšieho rozvoja.
Záhorský informoval Macejkovú a Orosza o pripravovanej novelizácii zákona o príslušníkoch československej armády v zahraničí a niektorých iných účastníkoch národného boja za oslobodenie. TASR informoval hovorca ÚS SR Štefan Németh.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/