(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
S batohom po horách v časoch minulých.
@ Aktuálne -> Región     May 16 2007 - 08:28 GMT
Štátna vedecká knižnica v Košiciach 14. mája 2007 sprístupnila vo svojich priestoroch v požičovni na Hlavnej č. 10 výstavu, ktorá podáva prostredníctvom dobových pohľadníc obraz zaujímavých turistických lokalít na Slovensku, v Čechách, v bývalej Podkarpatskej Rusi, v Rakúsku a Nemecku. Motívmi pohľadníc z konca 19. až prvej polovice 20. storočia sú chaty, turistické útulne, turistické rozhľadne.

Sú doplnené titulnými listami dobových turistických sprievodcov, periodík a ďalšej, aj súčasnej literatúry o histórii organizovanej turistiky. Zdokumentované sú aj odznaky jednotlivých turistických a lyžiarskych spolkov. Výber predstavuje vyše 220 pohľadníc, vzácnych a vizuálne príťažlivých, mnohé z nich sú unikátne zábery na objekty, ktoré už dávno neexistujú. Na paneloch nájde návštevník vyše sto rôznych odznakov z čias „zlatej éry“ turistiky. Výstavu si záujemcovia môžu prezrieť do konca letných prázdnin.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/