(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Jazdectvo:Cena rektora UVL otvorí cez víkend jazdeckú sezónu v Košiciach.
@ Aktuálne -> Región     May 10 2007 - 08:50 GMT
(TASR) - Tradičné dvojdňové medzinárodné preteky v parkúrovom skákaní o Cenu rektora UVL otvoria počas nadchádzajúceho víkendu jazdeckú sezónu v druhom najväčšom slovenskom meste. Ako informovali organizátori z jazdeckého oddielu Slávie UVL na pretekoch, zaradených do seriálu Slovenského skokového pohára, očakávajú 12. a 13. mája v areáli nad Popradskou cestou vyše stovku koní nielen zo Slovenska, ale i z maďarského Miškovca a Nyíregyházy. V sobotu od 12.00 sú na programe súťaže detí a mladých koní, v nedeľu tiež od 12.00 hlavná, dvojkolová súťaž o Cenu rektora UVL stupňa L a S.

Medzinárodnú účasť majú privítať aj 23. a 24. júna na Cene Kiary a posledným tohtoročným skokovým podujatím v Košiciach bude v závere septembra Košický jazdecký pohár organizovaný Sláviou UVL. Naopak začiatkom septembra sa uskutoční v areáli jediné tohtoročné podujatie vo voltíži v rámci seriálu Slovenského voltížneho pohára. V tomto odvetví došlo v posledných rokoch v Košiciach k odchodom viacerých skúsených jazdcov i trénerov, ktorých sa v súčasnom omladzovacom období len veľmi pomaly darí nahradzovať. Prvé podujatie sezóny absolvujú košickí voltížni jazdci až začiatkom júna v Šali na nominačných pretekoch pre augustové ME v Kaposvári a koncom júna nechcú chýbať ani na ďalších pretekoch v Brne, kde sa očakáva veľmi silná konkurencia, lebo za rok tam usporiadajú MS. O šancu štartovať v drese Slovenska na ME v Maďarsku sa popasuje najmä dvojica žien Jana Fodorová a Valéria Sabolová i voltížna skupina.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/