(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na sviatok svojho patróna dostanú košickí hasiči termovíznu kameru a čln
@ Aktuálne -> Región     May 04 2007 - 10:23 GMT
(TASR) - Sviatok svojho patróna, svätého Floriána oslávia hasiči v Košiciach spolu so zahraničnými kolegami súťažou o titul Železný hasič 2007. "Desať hasičských družstiev zo Slovenska, Čiech a Maďarska si preverí svoje sily v plnom nasadení a výzbroji priamo pred očami divákov. V minulom roku zvíťazili hasiči z U.S.Steel Košice. Titul Železný hasič sme naposledy obhájili pred troma rokmi," prezradil TASR Jozef Bodnár, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Pre divákov pripravené ukážky najmodernejšej techniky a súťaže.

Súčasťou osláv sviatku sv. Floriána bude aj odovzdanie daru pre košických hasičov v podobe termovíznej kamery a záchranárskeho člna od hasičov z U.S.Steel Košice. "Čln sme mali, ale používaním sa opotreboval a kameru budeme mať prvýkrát," dodal Bodnár na margo daru v hodnote jedného milióna korún.
Podujatie pred košickým obchodným centrom Optima sa začne o 13. hodine.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/