(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach dnes búrajú bariéry a predsudky.
@ Aktuálne -> Región     May 03 2007 - 16:42 GMT
(TASR) - Na problémy marginalizovaných a hendikepovaných obyvateľov Košíc dnes poukázalo podujatie Spoznaj nás organizované neformálnou skupinou Sociálna platforma združujúcou 13 miestnych mimovládnych organizácií.

"Cieľom podujatia je priblížiť obyvateľom Košíc činnosť mimovládnych organizácií a inštitúcií aktívnych v sociálnej oblasti a ukázať im, s akými problémami sa stretávajú obyvatelia Košíc vylúčení zo spoločnosti pre svoj hendikep či sociálne postavenie," povedala Dáša Frivalská, jedna zo spoluorganizátorov podujatia z regionálnej kancelárie Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity v Košiciach.
Súčasťou dnešného podujatia pri Dolnej bráne sú hudobné, tanečné a divadelné vystúpenia členov deviatich mimovládnych organizácií. Program potrvá do večerných hodín.
Sociálna platforma združuje 13 košických mimovládnych organizácií. Vznikla v roku 2005, odkedy spolupracuje s Magistrátom mesta Košice pri riešení problémov hendikepovaných obyvateľov mesta.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/