(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej: Najlepším extraligovým juniorským klubom udelili finančné prémie.
@ Aktuálne -> Šport     Apr 25 2007 - 03:00 GMT
(TASR) - Zástupcovia spoločnosti Slovnaft a Slovenského zväzu ľadového hokeja v utorok popoludní dali v Sieni slávy košickej Steel arény oficiálnu bodku za historicky prvým ročníkom hokejovej Slovnaft extraligy juniorov. Na tlačovej konferencii zhodnotili uplynulý ročník a súčasne oznámili najlepšie mužstvá a jednotlivcov, ktoré získali finančné prémie. Mužstvá na 1. - 3. mieste (HK Spišská Nová Ves, Dukla Trenčín, HK 36 Skalica) získali prémie od 300.000 do 100.000 Sk. Najlepší jednotlivci - brankár, obranca, strelec a najproduktívnejší hráč - po 50.000 Sk.

"Odmenenie najlepších tímov a hráčov Slovnaft extraligy juniorov je len časťou nášho projektu podpory hokejových prípraviek a juniorov, ktorý sme začali v spolupráci so SZĽH v lete minulého roka. Aj finančnými odmenami chceme zvýšiť motiváciu juniorov k lepším výkonom a zvýšiť aj divácky záujem o zápasy v mládežníckych kategóriách," povedal Marián Jusko, predseda predstavenstva spoločnosti Slovnaft a.s.
Slovo dostal aj 42-ročný Štefan Mikeš, nový kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Prezentoval svoj názor na opodstatnenosť štartu kolektívu v najvyššej slovenskej seniorskej súťaži, ktorá by mala zvýšiť výkonnosť mužstva pred MS tejto vekovej kategórie. Zatiaľ oslovili okolo 40 nádejí, z ktorých by potom mali vybrať 22-členný káder s domovským sídlom v Púchove.


ocenenia Slovnaft extraligy juniorov:
kluby: 1. HK Spišská Nová Ves 300.000 Sk, 2. Dukla Trenčín 200.000, 3. HK 36 Skalica 100.000

najlepší jednotilvci
brankár - Július Hudáček (Spišská nová Ves)
obranca - Ľubomír Škápik (Skalica)
strelec - Miroslav Oravec (Liptovský Mikuláš) 34 gólov najproduktívnejší hráč - Richard Motrila (Spišská Nová Ves) 79 bodov (32+47)


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/