(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Deň Zeme oslávili košickí školáci súťažou o najdlhšieho ekohada z PET fliaš.
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Apr 23 2007 - 10:27 GMT
(TASR) - Približne 7500 PET fliaš priniesli dnes do košickej pešej zóny košickí školáci a súťažili, kto z nich vytvorí najdlhšieho ekohada. Zvíťazili žiaci ZŠ na ulici Novomestského, ktorí priniesli 1500 fliaš.Podujatia Trieďme odpad zamerané na propagáciu separovaného komunálneho odpadu, zorganizovala už po šiesty raz v rámci podujatí ku Dňu Zeme (22. apríl) spoločnosť KOSIT, ktorá sa už dlhodobo a systematicky venuje tejto problematike. V tých dňoch dala do prevádzky v košickej spaľovni veľkokapacitnú triediacu linku.

Ako uviedla pre TASR Renáta Miháliková z KOSIT-u, zatiaľ nie je verejnosť priamo ekonomicky motivovaná odpad separovať. Snažia sa preto apelovať na ekologické vedomie občanov a prostredníctvom školákov ho implementovať aj do rodinného prostredia.
Najnovšie získala spoločnosť KOSIT, ktorá sa stará o komunálny odpad v Košiciach i okolí, financie z Recyklačného fondu SR na projekt Centrum pre environmentálnu výchovu. Otvoria ho v septembri priamo a areáli spaľovne v Kokšov - Bakši pri Košiciach, kam budú môcť chodiť školáci i dospelí na exkurzie.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/