(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Hlavnej ulici v Košiciach bude možné získať prácu.
@ Aktuálne -> Región     Apr 11 2007 - 13:41 GMT
S cieľom poskytnúť uchádzačom o prácu kompletné informácie o možnostiach zamestnať sa, prichádza v týchto dňoch do na východné Slovensko i do jeho metropoly Košice spoločnosť Trenkwalder. Podujatie Práca ´07 Tour ponúka prácu i ľuďom s nižším vzdelaním ale i dlhodobo nezamestnaným. Rovnaké šance zamestnať sa majú muži i ženy.

„Nechceme aby ľudia museli za prácou odchádzať do zahraničia, ale aby adekvátnu prácu našli doma. Oživený strojársky priemysel spôsobil, že na Slovensku nie je dostatok pracovnej sily. Snažíme sa preto osloviť ľudí v tých regiónoch, v ktorých je stále ťažké sa zamestnať. Práca je vyberaná pre každého uchádzača individuálne tak, aby boli zachované väzby na mesto alebo región v ktorom zamestnanci žijú“, uviedol za firmu Trenkwalder Luboš Sirota.

Ponuka práce je skutočne široká a predstavuje niekoľko tisíc voľných pracovných pozícií, ktoré v tomto roku budú chýbať na slovenskom trhu práce. Základné pracovné skúsenosti tak môžu získať aj ľudia zo znevýhodnených skupín.

Príležitosť pre zvýšenie zamestnanosti v obci ponúka Práca ´07 Tour aj starostom. Každý z nich sa môže stať sprostredkovateľom zamestnania pre obyvateľov vlastnej obce. V prípade záujmu bude informovaný o  ponuke voľných pracovných miest a na základe poznania obyvateľov a ich schopností im tieto voľné pozície bude môcť ponúknuť. Starosta môže pomôcť zamestnať sa aj Rómom. Ak bol v minulosti spokojný s ich prácou pre obec pri aktivačných prácach, stačí, ak im napíše odporučenie.
Potenciálni zamestnanci sa nemusia báť podvodu. Spoločnosť Trenkwalder je najväčšou slovenskou spoločnosťou na trhu práce a mesačne zamestnáva takmer 7000 pracovníkov po celom Slovensku.

Projekt Práca ´07 Tour sa zameriava na okresy s vysokou nezamestnanosťou. Organizátori sa snažia priblížiť prácu ľuďom, tak ju nemuseli náročne hľadať. Jedným z cieľov podujatia Práca ´07 Tour je aj zníženie nákladov na hľadanie práce pre rodiny s nižšími príjmami. Podujatia sa preto uskutočnia na námestiach, aby uchádzač o prácu nemusel zložito cestovať na Úrad práce alebo mimo mesto.

Podujatia s nádychom divokého západu Práca ´07 Tour odštartujú v Michalovciach 16. apríla a šancu zamestnať sa a stráviť príjemné chvíle budú mať aj košičania v piatok 20. apríla od 10.00 do 18.00 na Hlavnej ulici pri Immaculate. Veríme, že aj prostredníctvom takéhoto netradičného podujatia budete môcť naštartovať svoju kariéru.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/