(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Folkoristi zo Železiaru vyrazili za oblievačkou.
@ Aktuálne -> Región     Apr 10 2007 - 10:22 GMT
(TASR) – Do ulíc Košíc za oblievačkovými tradíciami Veľkonočného pondelka vyrazili aj členovia košickej folklórnej skupiny Železiar. Konský povoz spred troch rokov nahradil mikrobus. Pre 16 chlapcov je to pohodlnejšie a rýchlejšie.

"Musíme stihnúť obliať a vyšibať desať dievčat v mestských a prímestských častiach Košíc a na mikrobuse je to oveľa rýchlejšie ako na voze. Budeme mať vedrá a zásoby si vždy doplníme u dievčat," uviedol pre TASR jeden z členov oblievačkového mikrobusu Martin Zaremba.
Ako ďalej dodal, dievčatá sa môžu tešiť na poriadnu dávku vody, aby boli zdravé a krásne po celý rok. Nebude chýbať spev, hudba a kroje.
Folklórny súbor Železiar ako prvý v Košiciach zaviedol tradíciu oblievania dievčat na konskom povoze. Z roka na rok je v meste ťažšie zohnať kone a voz, ktorý folkloristi z praktických dôvodov už tretí rok nahrádzajú mikrobusom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/