(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Dzurinda: Spolupráca s SMK bude pokračovať.
@ Aktuálne -> Politika     Apr 04 2007 - 09:01 GMT
(TASR) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda stihol novému predsedovi Strany maďarskej koalície (SMK) Pálovi Csákymu telefonicky zablahoželať k funkcii. Spoločné stretnutie oboch ešte len čaká. "Jeho prvá veta bola, že pôjde o kontinuitu a ja si myslím, že je to najlepšie riešenie. Aj SMK potrebuje koaličný potenciál. Ak by niekto chcel rozdúchavať tendencie k nepokoju, nebude úspešný ani na juhu Slovenska, nebude úspešný na Slovensku, nebude úspešný v Európskej únii ani v Severoatlantickej aliancii a v neposlednom rade som si istý, že aj Pál Csáky vie, že SMK tiež potrebuje koaličný potenciál. Chcem sa stretnúť aj s odchádzajúcim pánom predsedom," povedal pre TASR Dzurinda počas návštevy Košíc. Rozhodnutie delegátov kongresu SMK plne rešpektuje.

Pál Csáky bol na čelo strany zvolený na sobotňajšom kongrese SMK. Po deviatich rokoch tak nahradil vo funkcii svojho protikandidáta Bélu Bugára.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/