(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Milovníci humoru sa v Košiciach stretli na akcii Gabrovski Šegi.
@ Aktuálne -> Región     Apr 02 2007 - 08:59 GMT
(TASR) - Stovky milovníkov humoru a recesie sa včera zišli na akcii "Gabrovski Šegi" - Gabrovské žarty na Mlynskej ulici v Košiciach. Druhý ročník podujatia pripravil košický Bulharský klub. "Z Mlynskej ulice, ktorá ústi do centra mesta, sme urobili bulharskú samosprávu. ¼uďom, ktorí mali záujem do nej vstúpiť, sme rozdali zhruba 500 priepustiek, a práve tie boli podmienkou tohto vstupu. Viacerí prijali skutočnosť s úsmevom na tvári, tak ako sa patrí na 1. apríla, niektorí nechápavo krútili hlavami a obchádzali nás," povedal dnes pre TASR s patričným úsmevom na tvári organizátor podujatia Stefan Peytchev. Dodal, že akciu, do ktorej sa zapojili "ľudia dobrej vôle" so zmyslom pre humor a satiru, pripravil spomínaný klub v spolupráci so samosprávou Starého mesta.

Bulharské mesto Gabrovo (podobné Kocúrkovu) je hlavným mestom humoru a satiry. Od 70. rokov minulého storočia sa v ňom nachádza Dom humoru a satiry, ktorý pravidelne ponúka výstavy humoristov, či karikaturistov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/