(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V ZOO Kavečany v Košiciach privítali prvé tulene na Slovensku.
@ Aktuálne -> Región     Apr 02 2007 - 02:57 GMT
(TASR) - Privítaním tuleních dvojčiat otvorili včera v Zoologickej záhrade Kavečany v Košiciach tohtoročnú sezónu.
Prvé tulene na Slovensku získali Košičania zo ZOO v českom Chomutove. "Čukovi a Gekovi sa vďaka vhodnému prostrediu, čistej vode a dostatočnému príjmu morských sleďov darí a je vidieť, že sa v novom prostredí úspešne adaptujú," uviedol dnes pre TASR riaditeľ košickej ZOO Štefan Kollár. Dodal, že na vybudovanie chovného zariadenia pre spomínaných cicavcov prispel U.S.Steel sumou jeden milión korún a pomohla aj tamojšia samospráva.

"Počas slávnostného uvítania malých tuleňov sme zároveň od riaditeľa spomínaného podniku Davida H. Lohra prevzali symbolický šek v hodnote 60 tisíc korún. Financie poslúžia na kŕmenie nového prírastku našej ZOO," doplnil Kollár. Lohr spolu s primátorom Košíc Františkom Knapíkom odhalili nástennú dekoráciu, ktorá zdobí areál pre tulene. Jeho súčasťou je bazén s objemom 100 metrov kubických.
Košická ZOO sa rozprestiera na ploche 288 hektárov, pričom expozičná časť zaberá zhruba 45 hektárov. Nachádza sa v nej 150 druhov zvierat a viac ako 850 jedincov. Vlani ju navštívilo aj vďaka miernej zime vyše 150 tisíc návštevníkov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/