(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Gašperan: Odbory sú v zásade proti rušeniu krajských školských úradov.
@ Aktuálne -> Školstvo     Mar 29 2007 - 09:10 GMT
(TASR) - Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy SR je podľa jeho predsedu Jana Gašperana v zásade proti rušeniu krajských školských úradov. "Štát by si mal zachovať vplyv na kvalitu výchovy a vzdelávania, lebo samospráva ich nie je schopná usledovať," uviedol dnes Gašperan na tlačovej konferencii v Košiciach. Podľa neho bude potrebné vypracovať model, akým spôsobom sa školstvo bude riadiť a rozdeliť kompetencie medzi vedenie rezortu, krajské školské úrady a vyššie územné celky.

"Sme zásadne proti tomu, aby sa to menilo každé štyri roky, vždy, keď nastúpi nová vláda. Od roku 1990 sa v riadení školstva udiali minimálne štyri veľké zmeny a nikto doteraz nevyčíslil, koľko peňazí stálo doteraz rušenie úradov štátnej správy, sťahovanie, odstupné a odchodné," uviedol Gašperan. Podľa jeho slov je potrebná jasná a zrozumiteľná koncepcia, čo bude robiť samospráva, lebo "treba povedať, že samospráva - obce a mestá už nie sú v tomto momente schopné prevziať ďalšie kompetencie".


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/