(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tradičný Týždeň detskej knihy otvorila košická Knižnica pre deti a mládež.
@ Aktuálne -> Región     Mar 26 2007 - 13:02 GMT
(TASR) - Besedou žiakov ZŠ na Juhoslovanskej ulici s východoslovenským spisovateľom Petrom Karpinským o jeho knižne Ako sme s ukťukom ťukťukovali otvorila košická Knižnica pre deti a mládež (KDM) svoj tradičný Týždeň detskej knihy. Až do konca týždňa budú pokračovať besedy na košických sídliskových školách s ďalšími východoslovenskými autormi Milanom Kolcunom a Petrom Gajdošíkom a v noci z piatka na sobotu čaká na odvážnejších malých čitateľov magická Noc v knižnici v pobočke KDM Nezábudka.

Ako informoval riaditeľ knižnice Peter Halász, sú jediným špecializovaným knižničným zariadením pre deti a mládež na Slovensku. "Ročne máme približne 300 000 výpožičiek z nášho fondu s takmer 230 000 knihami, časopismi či audiovizuálnymi nosičmi," informoval Halász. Podľa neho aj KDM cíti úbytok čitateľov, na ktorom sa popri nepriaznivom demografickom vývoji odrazila aj konkurencia zo strany počítačov a internetu.
"Snažíme sa však udržať záujem detí o knihu a čítanie rôznymi pútavými akciami a súťažami," uviedol Halász. KDM je napríklad spoluorganizátorom literárnej súťaže Š(umenie) pre žiakov košických škôl, ktorú pripravuje spolu s občianskym združením Úlet. Do druhého ročníka súťaže, ktorý vyhodnotili v týchto dňoch, poslali košické deti takmer 80 prác. Ocenili z nich šestnásť a najlepší sa zúčastnia letného literárneho tábora Š(umenie).


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/