(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Do trebišovských ciest investuje Košický samosprávny kraj 46 mil.Sk.
@ Aktuálne -> Región     Mar 15 2007 - 10:57 GMT
(TASR) - Dovedna 46 miliónov Sk investuje Správa ciest (SC) Košického samosprávneho kraja (KSK) v tomto roku do opravy ciest II. a III. triedy v Trebišovskom okrese. Naplánované investičné akcie z PPP projektu dosiahnu objem 35,5 milióna Sk, ďalších 10 miliónov Sk poplynie z prostriedkov Európskej investičnej banky (EIB). "Finančné prostriedky z PPP projektu v objeme takmer 6 miliónov Sk budeme investovať hlavne do opravy ciest na križovatke Trebišov - Zemplínsky Branč, ďalšie vynaložíme na opravu ciest Kravany- Stankovce a Veľké Trakany - Malé Trakany," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa KSK Soňa Jakešová.

Zo spomínaných prostriedkov EIB vynaložia cestári vyše zhruba polovicu na rekonštrukciu 2,4 -kilometrového úseku cesty na hranici Trebišovského a Michalovského okresu v smere na Vojčice. "Najvýznamnejšou a najväčšou minuloročnou investíciou bola oprava mosta v Parchovanoch, ktorá si vyžiadala 22 miliónov Sk," doplnila Jakešová.
Investície SC KSK v oblasti kapitálových výdavkov predstavovali vlani 26 miliónov Sk, bežné výdavky na opravy komunikácii dosiahli 24 miliónov Sk. V tomto roku preinvestuje SC KSK z prostriedkov EIB 218 miliónov Sk a prostriedkov v rámci projektu PPP 202 miliónov Sk.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/