(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej-play-off: Košice s Trenčínom sa dobre poznajú a tréneri prognózujú kvalitu.
@ Aktuálne -> Šport     Mar 13 2007 - 09:29 GMT
(TASR) - Súbojom HC Košice - Dukla Trenčín odštartuje v stredu a vo štvrtok (14.-15. marca) semifinále play off hokejovej Slovnaft extraligy sezóny 2006/2007. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili HKM Zvolen - Slovan Bratislava, ktorí vstúpia do hry v piatok a sobotu (16.-17. marca). V hre o titul sú tak opäť tímy tradične silnej štvorky, ktorá v predchádzajúcej sezóne nečakane stroskotala už vo štvrťfinále (Slovan, Zvolen), alebo v semifinále (Košice). Návratom na stratené pozície si táto štvorica zabezpečila medzi seba prerozdelenie finančnej prémie 2,000.000 Sk podľa kľúča milión pre majstra a 500.000, 300.000 a 200.000 pre ďalšie tri tímy.

"Po víťaznom zápase so Skalicou sme dali hráčom dva dni voľna, potom sme päť dní trénovali jednofázovo," povedal pre TASR tréner HC Košice Ján Šterbák a pokračoval: "Dvakrát sme pred tréningom zapojili aj silu. Pripravovali sme sa na Duklu Trenčín takým spôsobom ako je to nevyhnutné. Vieme, čo od Dukly môžeme očakávať - hrá aktívny, agresívny hokej, takže z pohľadu obrany sme sa zamerali na určité prvky, zdokonaľovali presilovú hru. Čo sa týka zdravotného stavu všetko je v poriadku, boli aj menšie zranenia, ktoré sa za pochodu doliečovali zo série so Skalicou, ale nič mimoriadne sa nevyskytlo, takže sme veľmi radi. Pokiaľ ide o nadchádzajúcui sériu očakávame veľmi dobrý hokej, vysoko taktický. Na každom poste disponuje Dukla dobrou kvalitou, takže my musíme našu hru prispôsobiť - či už v domácich stretnutiach alebo v Trenčíne - aby tie zápasy z nášho pohľadu boli dobré a podľa predstáv. Bude to veľmi ťažká a náročná séria, vyrovnaná. Čo by mohlo rozhodnúť v sérii? Jazýčkom na váhach kto zvíťazí v tejto sérii môže byť fyzická disponovanosť, agresivita pohybu, v napádaní zo strany Trenčína alebo naša premyslená obranná hra s nebezpečnými protiútokmi."
"Košice skončili prvé a my štvrtí. Na to sa dnes už môžeme len pozerať, pretože to sú stanovené podmienky na to, aby Košice začali na domácom ľade," reagoval na otázku TASR, ako sa na blížiacu semifinálovú sériu pozerá tréner Dukly Trenčín Antonín Stavjaňa a pokračoval: "Ale play off túto výhodu po základnej časti maže, začína sa úplne odznova a postupom zo štvrťfinále sú mužstvá nabudené. Aj keď sa hovorí, že v play off je to o obrane, tak verím, že na hráčov už nebude taký silný pres a čakám, že to bude dobrý hokej."
V základnej časti boli úspešnejšie Košice, ktoré zo šiestich zápasov vyhrali až päť a aj na základe toho by mali byť favoritom tejto série. "Keď ale chceme ísť do finále play off, musíme cez Košice prejsť. Tri zápasy s nimi sme prehrali až na samostatné nájazdy, raz sme vyhrali a dvakrát prehrali, no vždy to boli tesné zápasy. Hlavne tie v Košiciach boli z našej strany veľmi dobré, tak nie je dôvod na nijakú paniku. Ja si myslím, že hráči si na Košice celkom veria," konštatoval kormidelník vojakov. Dukla ako prvá skončila štvrťfinálovú sériu play off. S Martinom, teda v súboji 4. a 5. tímu po základnej časti, ktorý mal byť jedným z najvyrovnanejších, urobili vojaci krátky "proces" a po štyroch zápasoch bol koniec. Postup pečatili vojaci v pondelok 5. marca na martinskom ľade a odvtedy mali voľno. "Ten čas bol naozaj dlhý, bude tam trocha zápasové manko. Ale rovnako sú na tom Košice. Mali sme krátku regeneráciu, voľno a tréningy neboli nijako špecificky zamerané, stalo sa tak až v pondelok," povedal Antonín Stavjaňa. Do Košíc vycestuje jeho mužstvo v utorok popoludní. V Steel Aréne by mali nastúpiť až na dlhodobo zranených Malinského a M. Haščáka v kompletnom zložení. Teda aj s útočníkom Húževkom, ktorý nedohral štvrťfinále play off s Martinom. "V nedeľu sa bol na nás pozrieť. Je to odolný hráč a ja verím, že nastúpi," uzavrel Antonín Stavjaňa.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/