(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
ÚS SR bude musieť vyriešiť otázku ubytovania ústavných sudcov v Košiciach
@ Aktuálne -> Politika     Mar 07 2007 - 15:10 GMT
(TASR) – Ústavný súd (ÚS) SR bude musieť v najbližšom období vyriešiť otázku ubytovania ústavných sudcov v Košiciach. Opadávajúca fasáda, okná z 50. rokoch a zatekajúca strecha si podľa predsedníčky súdu Ivetty Macejkovej vyžadujú urýchlené riešenie a považuje to za jednu zo svojich priorít.

Rozpočet ÚS je v porovnaní s predchádzajúcim období nižší o 17 miliónov korún, uviedla na dnešnej tlačovej konferencii Macejková. V najbližšom období chce preto predložiť ministrovi financií materiál pozostávajúci zo štyroch kapitol, v ktorých žiada o peniaze na rekonštrukciu bytového domu na Tichej ulici, výmenu strechy a fasády, rekonštrukciu zariadenia kancelárií ústavných sudcov, v ktorých je nábytok pochádzajúci z delimitácie po federálnom ÚS z roku 1992.
Macejková chce pre svojich sudcov získať aj vykrytie paušálnych náhrad, ktoré v súčasnosti nie sú zohľadnené. Ministrovi financií preto navrhne rozpočet ÚS zvýšiť o 5 miliónov Sk na krytie týchto výdavkov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/