(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej-play-off: HC Košice - HK Skalica 6:1 v 1. zápase štvrťfinále
@ Aktuálne -> Šport     Feb 27 2007 - 03:00 GMT
HC Košice - HK 36 Skalica 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Góly: 24. Pleva (Jenčík, M. Lukáč), 25. Gron (M. Šterbák), 41. Špelda (I. Droppa), 46. P. Bartoš (J. Faith, Špilár), 49. Kmiť (Dravecký, I. Droppa), 57. Pleva (Kledrowetz, M. Lukáč) - 52. T. Višňovský. Rozhodovali: Lokšík, D. Konc - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 6:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 59. M. Slovák za Jenčíka - 41. Kotvan za Hamerlíka, 5036 divákov.

Na zápasy: 1:0
Prvý potlesk sa ušiel hostiteľom, lebo kapitán HC Košice Peter Bartoš prevzal trofej za víťazstvo v základnej časti Slovnaft extraligy. Úvodná tretina prvého štvrťfinálového zápasu play off Košičanov a Skaličanov pred televíznymi kamerami však pripomínala skôr šachovú partiu. Oba kolektívy vychádzali z dobre zabezpečenej obrany. Nik zbytočne neriskoval, nehralo sa na krásu. Aj preto bolo gólových šancí pomenej. Tie najväčšie zmarili mužstvám dobre chytajúci brankári. V 13. min P. Bartoš ani nadvakrát neprekonal Hamerlíka a na opačnej strane v 16. min skalický rodák v košickej bránke Lipovský vychytal gólový nájazd Pašeka. So strelami zdiaľky nemali brankári veľké problémy. Výrazný obrat nastal v druhej časti zápasu, najmä zásluhou výborného nástupu Východniarov. V rozpätí 51 sekúnd Pleva s Gronom získali dvojgólové vedenie, a to psychicky pomohlo Košičanom a na dlhé minúty otriaslo Skaličanmi. Na výsledku sa to však neprejavilo a najmä v závere sa Skaličania pokúšali streliť aspoň kontaktný gól a súboj ešte zdramatizovať. Skalické chute na obrat zmaril už v úvode záverečnej tretiny nečakanou strelou zdiaľky Špelda na 3:0 a vyhnal Hamerlíka z bránky. Nahradil ho Kotvan, ale aj ten pustil za svoj chrbát tri góly a mohol aj viac, lebo Košičania dokazovali, že nie náhodou boli v základnej časti najlepšie strieľajúcim mužstvom súťaže. Streleckú česť hostí zachránil čestným úspechom za stavu 5:0 T. Višňovský, keď využil nedôslednosť domácej obrany. Nič však nezmenil na skutočnosti, že Košičania si pripísali prvé víťaztvo v sérii so Skalicou.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/