(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Podľa Moody's má KSK ratingové hodnotenie Aa1.sk so stabilným výhľadom
@ Aktuálne -> Región     Feb 27 2007 - 08:58 GMT
(TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) si udržal vysoké ratingové hodnotenie a vďaka novej metodike hodnotiacej agentúry Moody's Investors Service aj zlepšil. Podľa aktuálneho ratingového výroku dosahuje KSK hodnotu Aa1.sk so stabilným výhľadom, čo predstavuje iba jediný stupeň pod maximálnym hodnotením.

Na dnešnom zasadnutí regionálneho zastupiteľstva o tom poslancov informoval predseda KSK Zdenko Trebuľa. "Som veľmi rád, že okrem iného je tam aj vynikajúce hodnotenie tímu ľudí, ktorí dnes na Úrade KSK pracujú, čo je výraz toho, že sme neurobili veľa personálnych chýb," konštatoval pred novinármi.
Vypracovaním ratingovej analýzy získal kraj objektívnu a nezávislú analýzu, ktorú môže využiť pri rokovaniach s bankami, potenciálnymi investormi, finančnými inštitúciami, obchodnými partnermi, na zlepšenie interných riadiacich procesov ale aj na svoju objektívnu prezentáciu. Vynikajúci rating KSK je podľa riaditeľa pre rozvoj obchodu pre strednú Európu Moody's Central Europe ¼ubomíra Dubeckého významným prostriedkom na prilákanie investorov alebo na poskytnutie lacných úverov pri veľmi výhodných podmienkach.
Košická regionálna samospráva si nechala po prvýkrát vypracovať ratingové hodnotenie ešte v roku 2005, keď jej predsedal Rudolf Bauer. Urobila tak ako prvá na Slovensku. Dosiahnutý výsledok ju už vtedy zaradil medzi veľmi kvalitné subjekty s vysokou schopnosťou splácať svoje záväzky. Ratingové hodnotenie vykonala stredoeurópska afilácia Moody's Investors Service CRA RATING AGENCY, a. s., ktorá v SR, ČR a v Maďarsku vypracovala ratingy 160 subjektom, z toho zhruba 50 samosprávam. Dôvodom pre prehodnotenie existujúceho ratingu, bola kúpa ratingovej agentúry CRA spoločnosťou Moody's. Podobne ako KSK budú podľa metodiky tejto renomovanej svetovej agentúry prehodnotené aj ostatné subjekty.
Rating hovorí o bonite hodnoteného subjektu, teda o schopnosti plniť svoje záväzky včas a v plnej miere. Hodnotené subjekty agentúra naďalej priebežne sleduje, pričom rating prehodnocuje raz ročne.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/