(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Misijná organizácia Roma hodnotila dnes v Košiciach prvý rok činnosti.
@ Aktuálne -> Región     Feb 26 2007 - 09:12 GMT
(TASR) - Rómska organizácia misijných aktivít (Roma), ktorá vznikla v januári 2006 v Poprade z iniciatívy predstaviteľov evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku, hodnotila počas víkendu v Košiciach prvý rok činnosti.

"Na generálnom zhromaždení sme analyzovali situáciu v rómskej misii na Slovensku za účasti iniciátora vzniku Roma, nemeckého misionára Hansa Martina Derna, ktorý pôsobil ako evanjelický farár v Slavošovciach v Gemerskom senioráte," informovala členka občianskeho združenia (OZ) Roma Eva Bombová.
Medzi dominantné aktivity organizácie v uplynulom roku patrila najmä evanjelizačná a misijná práca v rómskych rodinách a osadách napríklad v Rankovciach pri Košiciach, Slavošovciach, Dobšinej a Štítniku v Rožňavskom okrese, Letanovciach a Rudňanoch na Spiši či Liptovskom sv. Petri.
"Súčasťou práce združenia je aj humanitárna pomoc sociálne najslabším rómskym rodinám," doplnila predsedníčka Výboru OZ Roma Viola Fronková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/