(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košické pracoviská SAV získali špičkovú videokonferenčnú miestnosť
@ Aktuálne -> Región     Feb 09 2007 - 08:50 GMT
(TASR) - Košickým pracoviskám Slovenskej akadémie vied (SAV) od dnešného dňa slúži nová videokonferenčná miestnosť. Patrí medzi prvé na Slovensku v rámci SAV, ktoré sa podarilo zrealizovať na takej vysokej technickej úrovni. Najbližšie bude slúžiť už na budúci týždeň potrebám akreditačnej komisie SAV.

Oficiálne otvorenie miestnosti na pracovisku SAV na Watsonovej ulici 47 mohli účastníci sledovať prostredníctvom videokonferenčného systému VRVS. Pracovníci košickej SAV ju tak predstavili ďalším šiestim pracoviskám akadémie na Slovensku. Prvá videokonferencia trvala hodinu.
Projekt sa podarilo zrealizovať najmä vďaka podpore vedenia SAV a Komisie SAV pre komunikačné a informačné technológie (KiT). "Podstatnou mierou pomohli členovia kolektívu virtuálnej kolaborácie z Pedagogickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pod vedením ¤guru¤ slovenských videokonferencií Pavla Murína. Technickú časť projektu zabezpečovala prešovská multimediálna firma pod vedením Viktora Kočana zo SAV," spresnil koordinátor projektu Ján Gálik.
Moderné technické vybavenie miestnosti zahàňa plátno s dataprojektorom, veľký nástenný LCD televízor, elektronickú tabuľu s priamym vstupom do počítača, diaľkovo ovládanú kameru na snímanie prednášajúceho i malú kameru na snímanie prítomného publika. Obrazové a zvukové informácie spracúva počítač pripojený na internet, ktorý zabezpečuje aj videokonferenčné spojenie. Nechýba bezdrôtové internetové pripojenie.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/