(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Promóciu si po 50-ich a viac rokoch zopakovali prví absolventi LF UPJŠ
@ Aktuálne -> Región     Feb 07 2007 - 15:25 GMT
(TASR) - Promóciu si dnes po päťdesiatich a viac rokoch zopakovali prví absolventi Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach.

"Zlatý" diplom na "zlatej" promócii si prevzalo viac než 50 lekárov počas slávnostného zasadnutia vedeckej rady, akademického senátu a akademickej obce LF UPJŠ za účasti rektora Vladimíra Babčáka, bývalých rektorov UPJŠ a dekanov LF.
"Zlatý diplom dostali za činnosť, ktorú vykonali pre vysoké školstvo a zdravotníctvo a za to, že boli nositeľmi vzdelávacích procesov a liečebno-preventívnych činností nielen na východom Slovensku, ale aj v celom bývalom Československu. Mnohí z nich odišli v pohnutých časoch do zahraničia, kde sa stali významnými profesormi," zdôraznil dekan LF Andrej Jenča.
Viacerí z lekárov, ktorí promovali v rokoch 1949 - 1957 a dnes prevzali "zlatý" diplom, sú napriek vysokému veku ešte činní v medicínskej praxi a pôsobia aj ako učitelia na LF.
"Zlatá" promócia bude v Košiciach tradíciou. Na budúci rok prevezmú "zlaté" diplomy absolventi z roku 1958," dodal Jenča.
LF je najstaršou fakultou UPJŠ a od svojho vzniku vychovala takmer 9700 absolventov z rôznych medicínskych i nelekárskych odborov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/