(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mesto Košice pomohlo riešiť problém okolo aktivačných prác na sídlisku Lunik IX
@ Aktuálne -> Región     Feb 07 2007 - 12:25 GMT
(TASR) - Vytvoriť pracovné príležitosti za aktivačný príspevok pre približne 60 ľudí v hmotnej núdzi umožnil v košickej, prevažne rómskej Mestskej časti Lunik IX, Magistrát mesta Košice (MMK).

Zodpovednosť za organizovanie aktivačných prác prevzal MMK po tom, čo košický Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) neuzatvoril so samosprávou Lunika IX dohodu na tento rok. Ako informoval hovorca košického ÚPSVaR Igor Jakeš, pri kontrole vlaňajšej dohody totiž "zistili jej porušenie týkajúce sa rozsahu vykonávaných prác". Starosta Lunika IX Ladislav Šaňa spresnil, že počas jednej vlaňajšej kontroly nenašli ľudí počas určeného pracovného času na pracovisku. Za vinu to dáva starosta hlavne koordinátorom pracovných skupín, ktorí dovolili porušovať pracovnú disciplínu.
Pri hľadaní východiska našli riešenie - aj keď mesto Košice už podpísalo na tento rok dohodu o aktivačných prácach s ÚPSVaR, po spoločných rokovaniach podpísali ďalšiu dohodu, do ktorej zahrnuli aj Lunik IX.
Vedúci odboru sociálnych vecí MMK Matúš Háber informoval, že Rómov v sociálnej núdzi, ktorí chcú pracovať a vylepšiť si finančnú situáciu aktivačnými prácami, zamestnávajú teraz cez Správu mestskej zelene (SMZ), ktorá sa stará aj o čistotu vo vybraných mestských častiach. Pracovať teraz budú Rómovia pri čistení verejných priestranstiev nielen na Luniku IX, ale aj v iných lokalitách mesta podľa potrieb a požiadaviek SMZ.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/