(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Workshop na pomoc žiakom pri výbere strednej školy pripravujú v Košiciach
@ Aktuálne -> Školstvo     Nov 30 2006 - 14:48 GMT
(TASR) - Pomôcť žiakom košických základných škôl, rodičom a výchovným poradcom pri výbere strednej školy a povolania umožní workshop stredných škôl, ktorý pripravuje na 4. decembra oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice.

Na workshop sa už prihlásilo 41 štátnych, cirkevných a súkromných stredných škôl z Košického kraja a Košíc, informovala dnes poverená zastupovaním vedúceho oddelenia Helena Jeníková. Spresnila, že prezentovať sa bude deväť gymnázií, 10 stredných odborných učilíšť a 22 stredných odborných škôl.

Stredné školy dostanú príležitosť zviditeľniť sa prostredníctvom výstavy a prezentácií, v ktorých poinformujú o svojej činnosti, výsledkoch, ponuke študijných a učebných odborov. Predviesť môžu aj vlastné pedagogické postupy a pomôcky. Návštevníci cez vlastný zážitok získajú potrebné informácie pre profesionálnu orientáciu a voľbu povolania, aby sa už ako absolventi lepšie uplatnili na trhu práce, dodala Jeníková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/