(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košickí poslanci potvrdili negatívne stanovisko k ťažbe uránu na Jahodnej
@ Aktuálne -> Politika     Nov 14 2006 - 16:19 GMT
(TASR) - Doterajšie negatívne stanovisko mesta Košice k ťažbe uránovej rudy v lokalite Jahodná potvrdili dnes poslanci košického Mestského zastupiteľstva (MZ) na 17. mimoriadnom rokovaní, poslednom v tomto volebnom období.

Zaznela požiadavka zriadiť pracovnú skupinu odborníkov, ktorá vypracuje vyjadrenie k návrhu dobývacieho priestoru a k povoleniu banskej činnosti, ktoré by malo poslúžiť pre Ministerstvo životného prostredia SR pri konečnom rozhodovaní v tejto veci.

Ako informovala hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Jana Geročová, poslanci sa zaoberali aj v poradí už štvrtou úpravou tohtoročného rozpočtu tak, aby nové volebné obdobie začalo mesto s čo najmenším schodkom. Poslanci odsúhlasili zníženie bežných výdavkov o približne 2,8 milióna korún a kapitálových výdavkov o 820 000 korún. Podľa Geročovej MZ riešilo len presuny v rámci rozpočtu, ktoré reflektovali potreby mesta a mestských častí a vyrovnanie dlhov z minulých rokov napríklad v oblasti školstva.

Primátor mesta František Knapík zhodnotil hospodárenia mesta v minulom volebnom období ako úspešné. Potvrdilo to aj niekoľko ratingových hodnotení Košíc, ktoré významne zvýšili kredit mesta.

MZ v súlade s dlhoročnou tradíciou odsúhlasilo portrétovanie Knapíka. Jeho portrét bude visieť v galérii primátorov v zasadacej sieni Historickej radnice.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/