(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Minister Štefan Harabin dnes navštívil okresné súdy na Spiši a Gemeri
@ Aktuálne -> Región     Sep 18 2006 - 15:53 GMT
(TASR) - Okresné súdy v Spišskej Novej Vsi a Rožňave navštívil dnes v rámci pokračujúcich pracovných stretnutí s predsedami súdov a sudcami minister spravodlivosti Štefan Harabin.

Výkonnosť sudcov Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi označil šéf rezortu spravodlivosti za jednu z najlepších na Slovensku. Hovorkyňa súdu Eva Herichová pre TASR spresnila, že vlani zaznamenali na úseku trestnej agendy nápad 1091 vecí, z ktorých vybavili 1004, čo je vyše 90 percent. Z podaných obžalôb, ktoré sa týkali 1545 osôb, vybavili 1469.

Zo Spišskej Novej Vsi pokračoval minister Harabin do Rožňavy, kde sa taktiež zaujímal o rýchlosť konania, zaťaženosť ako aj výkonnosť práce sudcov, o ich názory a pripomienky na zlepšenie trestných kódexov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/