(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Rožňave otvoria slovensko-maďarskú regionálnu výstavu GEMER-EXPO 2006
@ Aktuálne -> Región     Sep 07 2006 - 09:08 GMT
(TASR) - Prezentovať región v povodí riek Slanej a Rimavy a umožniť priame kontakty tamojších regionálnych samospráv, mimovládnych organizácií, kultúrnych a ochranárskych inštitúcií i podnikateľských subjektov je cieľom 4. ročníka slovensko-maďarskej kontraktačno-predajnej výstavy GEMER-EXPO 2006.

Výstava sa začne v piatok 8. septembra v Rožňave a potrvá do 10. septembra. Po prvýkrát sa špecializuje na cestovný ruch a prezentované budú prírodné a kultúrne zaujímavosti regiónu, ich ochrana a súvisiace podnikateľské aktivity. Organizátormi výstavy, na ktorej sa predstaví 40 subjektov, sú mesto Rožňava a Euroregión Slaná - Rimava. Súbežne bude prebiehať odborná konferencia venovaná možnostiam a obmedzeniam rozvoja cestovného ruchu v tomto regióne.

Ako na dnešnom stretnutí s novinármi informoval primátor Rožňavy František Kardoš, hlavným poslaním výstavy je umožniť prihraničným regiónom južného Slovenska a severného Maďarska prezentovať nielen svoje prírodné atraktivity ale aj ubytovacie, stravovacie a doplnkové služby, výrobky, hospodárske a kultúrne tradície a podporiť nadväzovanie vzájomných kontaktov.

Bezplatný vstup na výstavu, bohatý sprievodný program a zároveň súbežné konanie tradičného 23. Rožňavského jarmoku oprávňuje organizátorov počas nasledujúceho víkendu očakávať vyše 20-tisícovú návštevnosť.

V meste v spomínaných dňoch otvoria aj nové kongresové centrum, výstavu venovanú 450. výročiu bitky s Turkami pri Rožňave a po trištvrteročnej pauze aj tamojšie kino. Premiéru v ňom bude mať hraný dokument o živote manželskej dvojice Františky a Dionýza Andrássyovcov, ktorí sa do pamäte ľudí z okolia Krásnej Hôrky a Betliara zapísali mimoriadnou charitatívnou činnosťou.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/