(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Zemplínskej šírave sa stretli slovenskí aj ukrajinskí podnikatelia
@ Aktuálne -> Región     Aug 16 2006 - 14:52 GMT
(TASR) - Pomoc podnikateľom, ktorých delí slovensko-ukrajinská štátna hranica, v ich aktivitách a prekonávaní ťažkostí s tým spojených, je zámerom medzinárodnej konferencie Podnikanie na Zakarpatskej Ukrajine, ktorá sa dnes koná na Zemplínskej šírave.
Konferencia je súčasťou projektu Podpora podnikania naprieč hraniciam Slovensko-Ukrajina, na ktorý získalo Centrum prvého kontaktu v Michalovciach z eurofondov 850 000 EUR a ukrajinskí partneri 100 000 EUR. Cieľom projektu je zmapovať podnikateľskú a politickú klímu na Slovensku a Ukrajine. "Hlavný výsledok tohto projektu je vypracovanie spoločných analýz na Slovensku a Ukrajine formou manuálu, ktorý poskytne informácie akým spôsobom podnikať u nás a akým na Ukrajine. U nás je to troška jednoduchšie, lebo tá situácia je tu stabilná, ale na Ukrajine je to komplikovanejšie," uviedol pre TASR riaditeľ centra ¼uboslav Závacký. Dodal, že manuál vyjde v slovensko-ukrajinsko-anglickej mutácii s tým, že mu bude predchádzať šesť vzájomných stretnutí na obidvoch stranách.

Ide o prvú konferenciu v rámci projektu, na ktorej sa zúčastňuje vyše 60 malých a stredných podnikateľov, z toho 15 sú z Ukrajiny. Ïalšia konferencia s názvom Podnikanie na Slovensku sa uskutoční koncom septembra na Ukrajine.

Podľa Závackého predmetom diskusie sú aj problémy týkajúce sa dlhého čakania na hranici deliacej obidve krajiny. "Sú to však otázky, ktorými by sa mali zaoberať vlády týchto krajín," konštatoval riaditeľ. Doplnil, že už v súčasnosti sa viacero Slovákov zo Zemplína etablovalo na ukrajinskom trhu. Súčasťou dnešnej konferencie sú aj výmeny skúseností medzi zúčastnenými podnikateľmi. Projekt vyvrcholí v máji budúceho roka.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/