(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pilotný projekt protipovodňovej ochrany odovzdali na košickom sídlisku KVP
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jun 30 2006 - 03:13 GMT
(TASR) - Pilotný projekt protipovodňovej ochrany v Košiciach odovzdali dnes na sídlisku Košického vládneho programu (KVP). Ide o systém svahových depresií, ktorý zadržiava dažďovú vodu v čase prívalových dažďov a ochraňuje tenisové kurty pred prívalmi dažďovej vody.

Projekt v hodnote pol milióna korún realizovalo v rámci svojho Protokolu pre vodu mesto Košice v spolupráci s Mestskou časťou KVP a ochranárskym združením Ľudia a voda.

Podľa predsedu združenia Michala Kravčíka projekt môže byť v čase výskytu extrémnych prívalových dažďov zdrojom inšpirácií pre obce a mestá, ale aj na úrovní ministerstiev, ako nenáročne a efektívne riešiť prevenciu pred povodňami v rámci územných plánov. Spresnil, že systém dokáže v danej lokalite zadržať desiatky kubických metrov dažďovej vody, ktorá doteraz bola splachovaná do potoka, a prispievala k rizikám vzniku povodní.

Súčasťou odovzdania projektu bolo osadenie drevorezby Jozefa Lipovského KVaPky.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/