(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Rekonštrukcia námestia neohrozí organizáciu 51. Spišských trhov
@ Aktuálne -> Región     Jun 13 2006 - 09:28 GMT
(TASR) - Rekonštrukcia časti námestia v Spišskej Novej Vsi neohrozí organizáciu tradičných Spišských trhov, ktoré sa budú konať 13. až 16. júla.

Primátorka Anna Fedorová dnes na tlačovej besede ubezpečila, že rekonštrukčné práce na Letnej ulici by mali byť hotové do konca júna. Na rozdiel od vlaňajšieho ročníka budú tohtoročné už 51. Spišské trhy o niečo skromnejšie. Nie však počtom účastníkov. Doposiaľ sa prihlásilo vyše 300 trhovníkov. Mesto očakáva asi 500 predajcov. Poplatky v porovnaní s vlaňajškom nezvyšovali. Za meter štvorcový plochy zaplatia trhovníci do dvetisíc korún.

Na organizáciu Spišských trhov vynakladá mesto asi milión korún, ktoré sa však vrátia, keďže podujatie je ziskové. V závislosti od počasia navštívi tradičné trhy v centre Spišskej Novej Vsi počas štyroch dní asi pol milióna ľudí.

V rovnakom termíne sa konajú v Spišskej Novej Vsi aj Spišské výstavné trhy zamerané predovšetkým na stavebníctvo a bývanie a v Kežmarku bude prebiehať festival Európske ľudové remeslo.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/