(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vodné toky na východe Slovenska majú mierne klesajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Apr 07 2006 - 06:12 GMT
(TASR) - Mierny pokles vodných hladín zaznamenali vodohospodári na tokoch v povodí Bodrogu a Hornádu.

Tretí stupeň povodňovej aktivity (PA) pretrváva naďalej na Latorici vo Veľkých Kapušanoch, Bodrogu v Strede nad Bodrogom a Laborci v Iškovciach. Spomínané toky klesli za posledných 12 hodín na tri až šesť centimetrov. Tretie stupne PA platia aj na vodárenských nádržiach Zemplínska šírava a Veľká Domaša. "Aj na týchto dielach sme zaznamenali mierny pokles a v priebehu dňa pravdepodobne odvoláme tretí stupeň na Domaši," uviedol dnes pre TASR vedúci vodohospodárskeho dispečingu košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Viliam Vološ. Dodal, že v súvislosti so stále vysokou hladinou Latorice a Bodrogu platí na hrádzach naďalej sprísnený režim.

Druhý stupeň PA platí na Tise vo Veľkých Trakanoch. Rieka Uh klesla pod prvý stupeň PA. "Výraznejšie zmeny na vodných tokoch by počas víkendu mohli spôsobiť silnejšie dažďové zrážky," doplnil Vološ.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/