(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Sinay považuje za svoju výhodu nezaťaženosť komunálnou politikou
@ Aktuálne -> Politika     Mar 28 2006 - 18:59 GMT
(TASR) - Nezaťaženosť komunálnou politikou, dlhoročné pôsobenie vo funkcii rektora Technickej univerzity a dobrú znalosť externého prostredia a cudzích jazykov považuje za svoje výhody nezávislý kandidát na košického primátora Juraj Sinay.

Víziu Košíc ako univerzitného mesta vidí v rozvoji nových technológií a tým aj pracovných príležitostí najmä pre absolventov a mladé rodiny s deťmi. "Európa sa mení, odstraňujú sa hranice a prekážky pre investície a v tom ja vidím priestor, aby sa mesto vyvíjalo ako jedno centrum silného hospodárskeho vývoja v nových technikách," uviedol Sinay dnes na tlačovej konferencii pri predstavovaní volebného programu.

Ak uspeje v doplňovacích primátorských voľbách, ktoré budú v sobotu 8. apríla, chce Sinay rozvíjať Košice ako súčasť globalizovaného sveta a aktívneho člena medzinárodnej spolupráce v rámci rozvoja regiónov a Schengenského dohovoru. Šancu vidí predovšetkým vo využití európskych fondov v plánovacom období 2007 - 2013.

Medzi jeho volebnými tézami pod spoločným mottom V prospech Košíc s nezávislým myslením nechýba napojenosť mesta na európske dopravné siete, ktoré chce realizovať spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súčasťou jeho programu je aj sociálna starostlivosť, riešenie rómskej otázky, bezbariérovosť a bezpečnosť mesta, energetické zabezpečenie a rozvoj športu.

Počas kampane, ktorá sa začína 29. marca a Sinay si na ňu berie dovolenku, sa bude denne stretávať s občanmi v istej košickej cukrárni a diskutovať o problémoch. Osloviť chce voličov aj listom a veľkoplošnými plagátmi, ktorých bude mať 46.

Celkove plánuje Sinay investovať do kampane približne 800 000 korún. Zo známych košických osobností ho podporil bývalý primátor a predseda KSK Zdenko Trebuľa, herečka ¼uba Blaškovičová a kapitán košických hokejistov Juraj Kledrowetz.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/