(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Toky na východe Slovenska majú klesajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Mar 06 2006 - 10:46 GMT
(TASR) - Všetky toky na východe Slovenska majú klesajúcu tendenciu. Stavy hladín vodných tokov v ďalších dňoch budú závisieť od počasia. "Pokiaľ nepríde k výraznému otepleniu a dažďovým zrážkam, nemalo by dôjsť k nepredvídaným zmenám," uviedol dnes pre TASR vedúci prevádzky košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Ondrej Hanzok. Dodal, že výraznejší vzostup hladiny rieky Tisa až o dva metre zaznamenali vodohospodári na ukrajinskej strane. "Nás sa táto rieka dotýka len okrajovo vo Veľkých Trakanoch pri Čiernej nad Tisou, nepriaznivú súhru môže však vyvolať náhle oteplenie, kedy by vody Tisy začali brzdiť odtok Bodrogu v Tokaji," doplnil Hanzok.

Podľa Hanzoka sú na príjem vody z topiaceho sa snehu po oteplení pripravené aj vodné a vodárenské nádrže na východe Slovenska.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/