magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prezentácia múzeí v rámci Kultúrneho leta KSK
@ Kultúra -> Podujatia      May 19 2005 - 11:29 GMT
(Košický samosprávny kraj – tlačová správa) - rámci akcií Kultúrneho leta Košického samosprávneho kraja (KSK), nad ktorým má záštitu župan Rudolf Bauer, sa v stredu 18. mája vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach uskutočnilo podujatie s názvom Múzeá KSK sa predstavujú.

Na 18.mája, ktorý bol vyhlásený za Medzinárodný deň múzeí, pripravilo všetkých 5 muzeálnych inštitúcií v pôsobnosti KSK pestrú paletu príťažlivých podujatí a akcií, ktorými tieto priblížili predovšetkým školskej mládeži svoju činnosť a poslanie.

Múzeá sa prezentujú príťažlivými atrakciami, vedomostnými súťažami a ukážkami pre deti základných škôl a stredoškolákov vo svojich výstavných priestoroch a v rámci možností i v priestoroch svojich expozícií .Niektoré múzeá privítali svojich návštevníkov netradičnými spôsobmi v dobových kostýmoch a svoje expozície sprístupnia bezplatne.

Oslavy Dňa múzeí odštartovala vo Východoslovenskom múzeu súťaž základných škôl v Košiciach o najlepšiu divadelnú scénku z dejín mesta a zo života historických cechov. Uskutočnilo sa i celoslovenské stretnutie predstaviteľov MK SR a múzeí všetkých regiónov Slovenska v areáli prírodného skanzenu múzea v Pribiline v Stredoslovenskom kraji.


Text: Milan Biath

Sprac.: Soňa Jakešová   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk