magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický župan odporučil školám udeliť žiakom v deň pápežovho pohrebu voľno
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 07 2005 - 09:04 GMT
Košice (TASR) - Predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer odporučil školám v pôsobnosti košickej regionálnej samosprávy, aby žiakom udelili na piatok 8. apríla riaditeľské voľno.

Na základe iniciatívy župana to ako prejav úcty k osobnosti zosnulého pápeža Jána Pavla II., v deň jeho pohrebu, odporučil aj Odbor školstva Úradu KSK riaditeľom stredných škôl v jeho pôsobnosti.

"Študenti aj učitelia by tak mali možnosť prejavu osobnej piety v kruhu svojich blízkych a zároveň by mohli sledovať pohreb pápeža na televíznych obrazovkách," dodal ¼ubomír Lehotský z Úradu KSK.

Rozhodnutie o tom, či by žiaci základných a stredných škôl mali mať kvôli úmrtiu pápeža v piatok 8. apríla voľno, je podľa ministerstva školstva plne v kompetencii riaditeľov škôl. Tí majú podľa platnej legislatívy možnosť v priebehu školského roka udeliť z organizačných dôvodov štyri dni voľna.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk