magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hrušovský požiada českú stranu, aby prehodnotila zrušenie konzulátu v Košiciach
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 08 2005 - 07:51 GMT
Košice (TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský požiada ministra zahraničných vecí Českej republiky Cyrila Svobodu, aby česká vláda ešte raz zvážila rozhodnutie zrušiť svoj generálny konzulát v Košiciach.

"Poprosil som aj pána predsedu českého senátu, aby česká strana zvážila jeho zrušenie, pretože skutočnosť, že Česká republika má v Košiciach generálny konzulát, je vyjadrením priateľských vzťahov medzi ČR a SR," uviedol počas pracovnej návštevy v Košiciach šéf slovenského parlamentu.

Zachovanie konzulátu v metropole východného Slovenska podporuje aj predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer. Podľa jeho slov prítomnosť českého zastupiteľského orgánu spoluvytvára obraz mesta a robí ho atraktívnejším. "V diplomatickej oblasti je to tiež príspevok k riešeniu regionálnych rozdielov na Slovensku," dodal košický župan.

Predseda Senátu Parlamentu ČR Pøemysl Sobotka informoval o zámere českej vlády zrušiť generálny konzulát v Košiciach počas svojej návštevy SR začiatkom februára. Dôvodom má byť fakt, že obe krajiny sú už v EÚ a z hľadiska konzulárnych vecí chce česká strana posilniť veľvyslanectvo v Bratislave.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk