magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Klienti domovov sociálnych služieb KSK na I. Festivale dramatickej tvorivosti
@ Aktuálne -> Verejná správa      Dec 09 2004 - 15:23 GMT
(Košický samosprávny kraj – tlačová správa) - Prvý ročník Festivalu dramatickej tvorivosti klientov domovov sociálnych služieb (DSS) Košického kraja otvoril včera predseda KSK Rudolf Bauer. Podujatie s názvom Most úsmevov sa konalo pod záštitou košického župana v sále DSS Opatovská cesta Košice.

Rudolf Bauer poďakoval organizátorom festivalu, ktorého poslaním je poukázať na možnosti, schopnosti, talent a tvorivosť mentálne a telesne postihnutých klientov. Podujatie, ktoré je súťažnou prehliadkou, pripravili Odbor sociálnych vecí KSK, Krajské osvetové stredisko v Košiciach a DSS Opatovská cesta.
Na pódiu sa vystriedalo osem súborov. Inšpiráciou pre vystúpenia amatérskych hercov bol svet rozprávok, tanca, hudby, poézie a pantomímy. Dojímavé prezentácie hendikepovaných mladých ľudí boli plné chuti do života a radosti z tvorby. V ich vystúpeniach rezonovala láska k svetu a silná túžba po spolupatričnosti.

Hľadisko roztlieskali súbory domovov sociálnych služieb Domko z Košíc, Lienky zo Strážskeho, Čertíci z Prakoviec, Korytnačka z Michaloviec, Rakovčanka z Rakovca, Amália z Rožňavy, Casovia z Košíc a Jasanima z Rožňavy.

Text: Soňa Jakešová
Foto: Marián Krlička   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk