magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deti z krízových centier prázdninujú v letných táboroch
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jul 30 2004 - 09:19 GMT
(Košický samosprávny kraj – tlačová správa) - Pre 480 detí v sociálnoprávnej ochrane zabezpečil sociálny odbor Úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) pobyt v dvojtýždňových letných táboroch. Do konca augusta budú deti vo veku 6 – 15 rokov prázdninovať v rekreačných zariadeniach v Lipanoch, Vyšnej Slanej, Kamenici, Bojniciach, Tatranskej Lomnici a na Zlatej Idke. Na rekreáciu detí z krízových centier, staníc opatrovateľskej služby (SOS) a v evidencii úradov práce a sociálnych vecí v KSK poskytlo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sumu 2,6 milióna korún. Organizačne sa na chode táborov podieľajú víťazi tendra – cestovné kancelárie Elán a Glóbus.

Vedúca odboru sociálnych vecí Úradu KSK Eva Dudová navštívila deti v Hoteli Opál pri Lipanoch. Hoci obloha bola od začiatku prvého turnusu tábora zamračená a nepretržitý dážď nedovolil deťom využiť pripravené ihriská a výlety do prírody, náladu im to nepokazilo. Spev a nadšenie z hier, ktoré pripravila vedúca tábora, profesionálna špeciálna pedagogička Andrea Klimková spolu s vedúcimi, sa zo spoločenských miestností rozliehali po celom hoteli. Deti sa pochválili novými hrami a piesňami. A predviedli aj táborovú hymnu - pieseň Loď, ktorá sa plaví do neznáma. „...tak ešte zostaň, keď tu máš priateľov...“, nôtili s nadšením.

„Deti sa veľmi radi kúpu v krytom bazéne zariadenia. Práve štartujeme táborovú hru Ostrov pokladov a pripravený máme ešte kopec hier a zábavy“, povedala Andrea Klimková.

Láskaví pedagógovia, nové kamarátstva, dobrá starostlivosť v peknom zariadení a krásna príroda sú balzamom pre detské dušičky. A mnohým z nich pomôžu zabudnúť na prežité príkoria.


Text: Soňa Jakešová
Foto: Marián Krlička

Domovské stránky KSK   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk