magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predseda KSK Rudolf Bauer a Juhočeský hejtman Jan Zahradník podpísali Memorandum o spolupráci
@ Aktuálne -> Verejná správa      Apr 21 2004 - 10:38 GMT
(Úrad Košického samosprávneho kraja - tlačová správa) -- Košický samosprávny kraj a Juhočeský kraj sa dnes podpisom Memoranda o spolupráci stali partnerskými regiónmi. Memorandum podpísali na pôde zastupiteľskej kancelárie KSK v Bruseli predseda KSK Rudolf Bauer a hejtman Juhočeského kraja Jan Zahradník.

Košický samosprávny kraj a Juhočeský kraj v dokumente deklarovali vzájomnú podporu, smerujúcu predovšetkým k rozvoju spolupráce občanov, občianskych a verejných organizácií, obcí, ale i regiónov v zjednotenej Európe, s cieľom prispieť k ekonomickému, sociálnemu a kultúrnemu povzneseniu regiónov oboch partnerov.

Partneri sa dohodli, že budú podporovať a rozvíjať vzájomné kontakty vo všetkých oblastiach, ktoré patria do ich kompetencií.

V oblasti regionálneho rozvoja oboch krajov budú spolupracovať predovšetkým pri výmene významných dokumentov, podkladov, koncepcií a rozvojových plánov oboch krajov. Ïalej pri podpore nadväzovania ekonomických vzťahov podnikateľských subjektov z regiónov oboch partnerov najmä tým, že do tohto procesu priamo zapoja hospodárske a agrárne komory, profesné združenia podnikateľov, prípadne ďalšie strany. Podporovať sa budú aj v oblasti rozvoja cestovného ruchu a pri formulovaní stanovísk a definovaní postupov v oblasti ich spoločného záujmu pri využívaní fondov Európskej únie zameraných na regionálny rozvoj.

V oblasti dopravy a dopravnej infraštruktúry sa spolupráca týka najmä podpory napojenia oboch regiónov na európske dopravné koridory ako nevyhnutného predpokladu rozvoja ich potenciálu a ich plnohodnotné začlenenie do európskeho priestoru.

V oblasti zdravotníctva ide o spoluprácu pri procese transformácie zdravotníckych zariadení s cieľom zefektívnenia ich prevádzky a skvalitnenia zdravotnej starostlivosti.

KSK a Juhočeský kraj budú partnermi aj pri podpore vzájomného poznávania svojich regiónov, ich historického a prírodného dedičstva, ako aj rozvoji obojstranných kultúrnych stykov. Vzájomne budú podporovať spoluprácu škôl, mládežníckych organizácií a mladých ľudí.

Text: Soňa Jakešová   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk