magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zastupiteľstvo KSK a Farebný most k Európe
@ Aktuálne -> Verejná správa      Feb 06 2004 - 09:09 GMT
(Košický samosprávny kraj - tlačová správa) -- Program 16. rokovania Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK), ktoré sa uskutoční 16. februára 2004 v Južane na Smetanovej 4 a projekt Farebný most k Európe boli témami dnešnej tlačovej besedy predsedu KSK Rudolfa Bauera.

Spoločnú záštitu nad podujatím Farebný most k Európe prevzali Rudolf Bauer a poslankyňa Národnej rady SR a súčasne košického regionálneho parlamentu Edita Angyalová. Jeho súčasťou je vernisáž výstavy výtvarných prác študentov dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach v piatok 6. februára vo Východoslovenskom múzeu a následná panelová diskusia na tému regionálny rozvoj v európskom meradle.

Symbolický Farebný most k Európe vytvorí štyridsať abstraktných koláží, ktoré sú semestrálnymi prácami študentov 2. ročníka dizajnu. Ich výstava potrvá do konca februára.
V následnej diskusii budú pozvaní hostia hovoriť o podmienkach úspešnosti komunitných a regionálnych projektov. Cieľom výstavy je poskytnúť priestor začínajúcim umelcom v regióne a vyvolať diskusiu, ktorá môže priniesť nové riešenia pre rozvoj a prezentáciu Košického kraja. Ako novinárov informoval Rudolf Bauer, v diskusii vystúpia úspešni manažéri pôsobiacimi v rôznych oblastiach od veľkej hutníckej spoločnosti cez starostu obce s priemyselným parkom, mimoriadne aktívnu Spoločnosť detskej onkológie až po súkromnú rómsku tlačovú agentúru, ktorá sa venuje výchove rómskych žurnalistov.

Medzi pozvanými je aj riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v SR Azelio Fulmini, poslanci NR SR za Košický kraj, regionálni poslanci, starostovia, primátori, riaditelia stredných škôl, študenti a zástupcovia kultúrnych a bankových inštitúcií.

Text: Soňa Jakešová
Foto: Marián Krlička   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk